Teknik Raf

Mağaza Raf Sistemleri

Mağaza Raf Sistemleri

Mağaza rafları, müşterinin içeriye girdiği andan itibaren onun gözüne çarpacak ürünleri en cazip şekilde sunulmasını sağlayan mağaza araçlarındandır. Raflar sayesinde ürünler daha detaylı görünebilir ve net bir şekilde seçilmesine olanak sağlanabilmektedir.

Mağaza içerisinde yer alan teşhir ürünlerinin sergilenmesi amacıyla kullanılan raflar, mekânda şık bir tasarım sunmayı da hedeflemektedir. Kolay bir kurulum olarak görülse dahi sanıldığının aksine içerisinde barındırdığı çeşitli detaylar ile birlikte analizler doğrultusunda raf dizaynı yapılmaktadır.

Müşteri, satıcı ve satış anlamında inceleyecek olduğumuzda bir ürünün kişiye tam anlamıyla hitap etmesi ve göz zevkini canlandırması gerekmektedir. Müşteride oluşturulması hedeflenen olumlu ürün izlenimi sayesinde satıcı ya da satıcı kişiler mağazalarını daha üst seviyelere taşıyabilmektedir.

Mağaza Rafları Nedir?

Mağaza rafları temel olarak bir marangozluk işidir. Ancak bu marangozluk işini daha ileri bir düzeye taşımak için mimari bir bakış açısı ile birlikte müşteri ve satıcı bakış açısı beraberinde tasarlanmaktadır.

Bir mağazacı ürünlerini halk tabiri ile “al benili” yapmak amacıyla rafları doğru kullanmayı bilir ve mekânda sıcaklık kurar.  Aslında bakacak olursak en basit haliyle mağazadaki raflar şu şekilde de ifade edilebilir: Bir ürünün sunulması ve satışı için üzerine konulduğu, asıldığı ya da desteklendiği sistemlere mağaza raf sistemleri denilir.

Bir müşteri, mağaza içerisinde rahatlıkla gezmek ister. Elinde taşıdığı poşetleri, yanında gelen birisi var olabilir. Bu nedenledir ki alt rafların dizayn edilmesi, kullanılan malzeme yapısı ve boyutları ayrı bir önem kazanmaktadır. Müşteriye tanınacak alan sayesinde müşteri hem geniş bir mağazada konfor içerisinde alışverişini yapmış olacak hem de istediğini bulabilecektir.

Raflar ve beraberindeki askılar hem konum açısından kişiye rahatlık sunmalıdır hem de gözüne çarpacak yerlerde olmalıdırlar. Böylelikle alışveriş memnuniyeti sağlanarak mağazaya daha sık ziyaret gerçekleşmiş olacaktır.

Mağaza Rafları Ne İşe Yarar?

Satılması düşünülen ürünlerin temiz, düzenli ve sıralı bir şekilde yer almasını sağlamaktadır, şeklinde kısaca özetlenebilir. Bir ev eşyasının dengeli, düz ve toz yapmadan durabilmesi müşteriyi etkilemektedir. Raflar sayesinde sunumu daha etkili olan ürünlerin de satışı kolay olmaktadır.

Rafların kalitesi, yapıldığı malzeme ve şekli ise son derece önemlidir. Ürünleri zengin ve temiz gösteren bu raflar müşterilerin ilgisini kesinlikle çekmektedir. Ayrıca raf sistemleri sayesinde eğer küçük bir mekana sahip iseniz daha geniş ve perspektif görünüm sağlamanız mümkün olacaktır. Bu sayede müşteriler mekan içerisinde daha çok vakit geçireceklerdir.

Mağaza Rafları Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Mağaza rafları sayesinde müşterilere sunulan ürünler kullanım alanlarına göre hayal edilebilmesi daha kolay olmaktadır. Bu nedenledir ki bir rafın ve ürünün eşleştirmesi doğru yapılmalıdır ve mağaza içerisinde doğru bir şekilde konumlandırılmalıdır.

 

Galeri

Mağaza Raf Sistemleri Fiyatları

Fiyat Teklif Formu