Size bir telefon kadar yakınız
0553 291 21 07
Dil Seçin

Ağır Rack Sistem

12.04.2023
2 görüntülenme
Ağır Rack Sistem

Ağır Rack Sistem Nedir?

Ağır rack sistemi paletli yükleme alanlarında ve tavana kadar istifleme yapılabilecek alanlarda kullanılarak, mekanı verimli kullanmaya ve ağır ürünleri istifleme açısından faydalı ve en verimli raf modelidir. Rack sistem raf modelleri genel olarak depo ve antrepolarda kullanılmaktadır. Bu raf sistemleri yük taşıma kapasitesi olarak raf sistemlerinin içinde en ağır taşıyabilecek raf modelidir.

Ürün Görselleri

Ağır Rack Sistemin Avantajları

Rack sistem modellerinde vida kullanımı yoktur, bunun yanı sıra sadece emniyet pimi diye adlandırdığımız koruyucu pimler vardır. Raf ayakları tamamen geçme ve lego gibi montaj sırasında toplanmaktadır. Rack sistem modelleri farklı taşıyıcı kollarda yapılabilmektedir. Raflara konacak yüke ve kullanılacağı alana göre kararlaştırılmaktadır. Kullanılacak olan deponun alanına göre keşif yapılarak dikey taşıyıcı yani Ayakların yüksekliği belirlenir.

Konacak yüke göre yatay taşıyıcılar yani traverslere karar verilmektedir. Bu ürünlerde tablalı veya tablasız olarak farklı şekillerde üretim yapılabilmektedir. Paletli yükleme raf olarak da adlandırılan bu raf sistemleri palet ölçülerine göre hesaplanmaktadır.  Rack sistem rafın özelliklerinden biride üzerine konacak olan yüke göre, tablalı sistem veya tablasız paletli istifeleme için yapılabilmektedir. Rafların taşıyacağı yüke göre taşıyıcı kol diye adlandırdığımız traversler de özelliklerine göre değişmektedir. Bu ürünlerin avantajı; Depoları en verimli şekilde tavana kadar kullanım sağlar, ürünlere direk ulaşım ve stokları kontrol etmekte kolaylık sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
Gönder
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?