Teknik Raf

Arşiv Rafı

Arşiv Raf Sistemleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Arşiv raf sistemleri DKP sacdan üretilen çelik raf modelidir. Bu raflar özel ölçülerde üretilmektedir ve en öncelikli kullanım alanı arşiv sistemleridir. Arşiv raflarının derinlikleri 31 cm olarak belirlenmiştir. Bu raf modelleri klasik klasör ölçüleri üzerine hazırlanmış ve bilinen tüm arşivlerde aynı ölçü ve aralıklarda kurulum yapılmaktadır.

Arşiv raf sistemleri günümüzde, banka arşivleri, kurum arşivleri, noter arşivleri, özel şirket arşivleri, hukuk büroları gibi birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu raf sistemleri, standart olarak 4 parçadan faydalanarak kurulmaktadır. Bunlardan birincisi; Raf tablasıdır, raf tablası derinlik 31 cm ve genişliği 60, 75, 93 cm olarak üretilmektedir.

İkinci önemli parça; Raf ayağıdır raf profil 40*40 genişliğin de 1,50 mm kalınlığında ve 200, 250, 300 cm yüksekliğin de üretilmektedir. Üçüncü parça; Galvaniz raf cıvatasıdır. Bu cıvatalar özel olarak sadece raf sistemlerin de kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra arşiv rafların da özel olarak ihtiyaç duyulan parçalardan birisi Lama denen aparattır , lamalar rafların ön, yan ve arkasında kullanılabilir ve klasörlerin düşmesine engel olmaktadır.

Arşiv Raf Sistemleri

Arşiv raf sistemleri, arşivleme işlemlerinde en büyük yardımcınız olacak araçların başında gelmektedir. Teknik Raf Sistemleri bünyesinde inşa edilen arşiv raflarının her biri kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Arşiv rafı olarak tanımlanan bu sistemde pek çok belgenin ve malzemenin muhafaza edilmesi mümkün kılınmaktadır.

Bir çeşit çelik raf sistemleri olan arşiv rafları, uzun süre bozulma ve yıpranma belirtisi olmadan da kullanılabilir. Depolama ve arşiv alanlarının en önemli gereçlerinden olan bu raf sistemlerini Teknik Raf bünyesinde satın alabilirsiniz. Gelin, arşiv için özel olarak üretilen bu raf ürünlerine daha yakından bakalım.

Teknik Raf Arşiv Raf Sistemleri

Arşiv raf sistemleri, Teknik Raf Sistemleri firması tarafından özel tasarımlarda üretilen oldukça kullanışlı ürünlerdir. Teknikraf.com adresinde de bu alanda yapılan farklı ürünlerin tamamına ulaşabilirsiniz. Sizin talepleriniz ve ihtiyaçlarınız göz önüne alınarak üretilen bu ürünlerin tamamı uzun ömürlüdür.

Depolama ve arşis alanlarında senelerce kullanabileceğiniz bu ürünler ile iş yerinize ya da evinize düzen getirebilirsiniz. Teknik Raf Sistemleri firması kataloğunda yer alan bu ürünlerin arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Arşiv Raf Sistemleri Kullanım Alanları

Arşiv raf sistemleri, adından da anlaşılacağı üzere arşiv ve çeşitli depolama alanları için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanımında belgelerin sağlıklı ve güzel bir şekilde muhafaza edilmesi yer almaktadır. Özellikle de çeşitli resmi dairelerde bu tip raf sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Pek çok kamu kurumu, çeşitli resmi evrakları saklamak ve korumak amacı ile bu tip arşiv raflarına ihtiyaç duymaktadır. Bu raflar sayesinde önemli resmi belgelerin korunaklı bir ortamda tutulması da sağlanmış olur. Aynı şekilde çeşitli iş yerleri de kendi arşivleri için bu tarz özel üretim raf sistemlerini tercih etmektedir.

Bir çeşit çelik raf ürünü olan arşiv rafları, özel ofis ya da ev gibi alanlarda da kullanıma oldukça uygun ürünlerdir. Evinizdeki çalışma alanınız ya da kileriniz için de bu tip bir raf sistemini tercih edebilirsiniz. Farklı taşıma kapasiteleri bulunan bu ürünleri ihtiyacınıza ve kullanım alanınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Arşiv Raf Sistemleri Faydaları Nelerdir?

Arşiv raf sistemleri, arşiv ihtiyacı duyulan her alanda kullanıma uygun ürünlerdir. Bu ürünlerin en büyük faydası da saklanması gereken klasör ve evrakların korunaklı bir ortamda tutulmasını sağlamaktır. Bu sayede önemli resmi evraklar ve belgeler zarar görmeden uzun yıllar boyunca düzen içerisinde saklanabilir.

Arşivler için özel üretim olan bu raf sistemleri, düzenli bir çalışma alanı oluşturulması bakımından da faydalı ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde çalışma alanınızda ihityacınız olmayan klasörlerin farklı bir ortamda depolanması mümkün olacaktır. Organizasyon ve dosya sınıflandırması için de arşiv için özel olarak üretilmiş olan bu ürünler tercih edebilirsiniz.

Teknik Raf Arşiv Raf Sistemleri Ölçüleri

Tenik Raf Sistemleri firması tarafından yapılan arşiv raf sistemleri, raf tabla ölçüsü olarak 31 cm kadardır. Bu oran her arşiv rafından olması gereken standart bir orandır. Dolayısıyla Teknik Raf Sistemleri de standart orana uygun arşiv ürünleri üretmektedir. Tamamen klasik klasör boyutu baz alınarak oluşturulan arşiv rafları bu bağlamda resmi belgelerin saklanması için uygundur.

Raf sistemleri 60 cm, 75 cm ve 93 cm olmak üzere farklı genişliklere de sahip ürünlerdir. Bu üç farklı seçenek arasından sizin için en uygun olan versiyonu tercih ederek siparişinizi verebilirsiniz. Aynı şekilde arşiv için özel üretim olan rafların taşıma kapasiteleri de üründen ürüne farklılık göstermektedir.

Arşiv Rafı Fiyatları

Çelik raf İstanbul dağıtımı ve raf inşası işinde popüler olan Teknik Raf Sistemleri, arşiv rafları için de kaliteli hizmet sunuyor. Buna göre tercih edeceğiniz arşiv rafları modellerini uygun fiyatlara satın almanız da mümkün kılınıyor. Teknik Raf Sistemleri firması, kaliteli malzemelerden üretilen tüm ürünleri için uygun fiyat garantisi sunmaktadır.

Arşiv raf sistemleri için uygulanan fiyat listesi de Teknik Raf uzman ekibi tarafından net bir şekilde müşterilere sunulmaktadır. İhtiyacınız olan raf sistemi boyutları ve çeşitli özellikleri de fiyat listesine etki eden faktörlerdir. En net fiyat bilgisine ulaşmak için Teknik Raf Sistemleri uzman ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Raf Arşiv Raf Sistemleri Ölçüleri

Teknik Raf Sistemleri firması tarafından yapılan arşiv raf sistemleri, raf tabla ölçüsü olarak 31 cm kadardır. Bu oran her arşiv rafından olması gereken standart bir orandır. Dolayısıyla Teknik Raf Sistemleri de standart orana uygun arşiv ürünleri üretmektedir. Tamamen klasik klasör boyutu baz alınarak oluşturulan arşiv rafları bu bağlamda resmi belgelerin saklanması için uygundur.

Raf sistemleri 60 cm, 75 cm ve 93 cm olmak üzere farklı genişliklere de sahip ürünlerdir. Bu üç farklı seçenek arasından sizin için en uygun olan versiyonu tercih ederek siparişinizi verebilirsiniz. Aynı şekilde arşiv için özel üretim olan rafların taşıma kapasiteleri de üründen ürüne farklılık göstermektedir.

Arşiv Raf Ölçüleri

Her bir arşiv raf tablası ölçülere ve kalınlığa bağlı olarak aşağıdaki taşıma kapasitelerine sahiptir.

Arşiv raf ölçüleri ve taşıma kapasiteleri
  22263143597593
600.70 mm80 Kg.80 Kg.75 Kg.65 Kg.   
7575 Kg.75 Kg.70 Kg.60 Kg.   
9370 Kg.70 Kg.60 Kg.55 Kg.   
601.00 mm  85 Kg.80 Kg.80 Kg.  
75  80 Kg.75 Kg.75 Kg.  
93  75 Kg.70 Kg.70 Kg.  
601.20 mm  90 Kg.85 Kg.90 Kg.90 Kg.90 Kg.
75  85 Kg.80 Kg.85 Kg.85 Kg.85 Kg.
93  75 Kg.75 Kg.80 Kg.80 Kg.80 Kg.
601.50 mm    100 Kg.100 Kg.90 Kg.
75    95 Kg.95 Kg.85 Kg.
93    90 Kg. 

Arşiv raf sistemleri, günümüzde banka arşivlerinde, kurum arşivlerinde, noter arşivlerinde, küçük işletme arşiv alanlarında ve evrak istifleme yapılan bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Arşiv alanlarında daha fazla kullanım alana açar, arşivinizi düzen sokar ve evraklarını sıralı olarak dizmenizi sağlayarak size daha hızlı hizmet olanağı sağlamaktadır. Arşiv rafları sizleri evraklarınızı zarar görmekten, nemden, rutubetten, su baskını gibi bir çok olaydan korumaktadır. Raflarınızın üzerinde numaralı sistem kullanımı yaparak evraklarınızı sistematik olarak daha kolay bulmanızı ve daha hızlı çözümler üretmenizi sağlayacaktır.

Teknik Raf Kimdir

Firmamız Raf Sistemleri Alanında 1995 Senesinden Bu yana yer almaktadır. 2000 Senesin de TEKNİK RAF ismini alarak Kurulan Firmamız Kendi Sektörün de Hizmet verdiği ürün yelpazesini genişleterek yoluna sağlam adımlarla devam ederek günümüze kadar gelmiştir.16 Yıldır , Minimum ücret, maksimum hizmet sunuyoruz. 16 Yıllık Hizmet süresinde Hizmet verdiğimiz Kurumsal, Kobi, Küçük esnaf ayrımı yapmadan yaptığımız işin kalitesini hizmet anlayışını değişmeden aynı ciddiyetle devam etmektedir. Raf Sistemleri alanında Sizlere Teknik Çözümler sunuyoruz. Yaptığımız her projede önceliğimiz Ekonomik fiyatlara Maksimum Kalite sunmaktır.
Sizin Görüntünüz, Bizim Prestijimizdir

Teknik Raf Çelik Raf Sistemleri

Teknik Raf imzası ile üretilen çelik raflar, uzun ömürlü olmaları sebebiyle tercih sebebidir. Teknik Raf firması da çelik raf sistemleri İstanbul için en uygun hizmeti sunan firmaların başında gelmektedir. Uzun yıllardır raf sistemlerinin üretilip monte edilmesi hizmetini sunan firma, bu alanda iddialı hizmetler sunmaya devam etmektedir.

Çelik raf sistemleri, paslanmayan ve bozulma belirtisi göstermeyen oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünleri, pek çok alanda sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Depolama ya da düzen isteyenler için hem akılcı hem de sağlam çözüm olan çelik raflar, uygun fiyatları ile de dikkat çekiyor.

Çelik Raf Sistemleri

Çelik raf sistemleri olarak bilinen ve uzun yıllardır kullanılan bu raf ürünleri, her alanda kullanıma uygun sağlam ürünlerdir. Teknik Raf firması tarafından üretilen bu raflar, DKP sacdan üretilmekte olan kaliteli raf sistemleridir. Paslanmaz çelik raf sistemleri, statik toz boya ile RAL7046 gri renge boyalı halde teslim edilir.

Teknikraf.com adresinde bulabileceğiniz bu raf sistemleri, depolama ve arşiv alanları için de oldukça uygundur. Hem evde hem de iş yerlerinde kullanıma uygun olan çelik raf modelleri ile kendinize daha geniş bir alan yaratabilirsiniz. Gelin, uzun yıllardır sorunsuz bir şekilde kullanılabilen bu raf modellerine daha da yakından bakalım.

Arşiv Raf Fiyatları

Arşiv Raf fiyatları ile alakalı bilgi almak için aşağıdaki fiyat teklif formunu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz en yakın zamanda size geri dönüş yapacaktır.

Fiyat Teklif Formu